Yakarış

 

Gölgelerde arıyorum seni. Kimsin bilmiyorum. Ne yer, ne içersin; bilmiyorum. Doğduğum gün bir rüzgâr fısıldadı kulağıma. Önce gün ışığında aradım seni: Bir milyon yıl kadar. Yoksun. Şimdi karanlıkların peşine düştüm. Bir karanlığın ortasına düştüm. Kimsin bilmiyorum. Neredesin? Artık ölüme çok yakınım. Bacaklarım eskisi gibi dinç değil ve bana hizmet etmekte çekimser. Ellerim titriyor. Aynada bir ihtiyar bana bakıyor durmadan. Ne zaman gitsem orada görüyorum onu. Başka bir işi yok. Benim seni arayışım gibi o da beni arıyor; usanmadan, şikâyet etmeden.

Korkuyorum. Seni bulamadan öleceğim. Budalaca, maksatsız ve iğreti bir yaşam olacak böylesi.

Kara suratlı bir yoksulun gözyaşına gizlendin belki. Belki küçük bir kız çocuğunun gamzesine… Belki dalından kopmuş bir yaprak hüviyetinde, göklerde gezinmektesin şimdi.

Sanki bir adım arkamdasın. Yatağımın altına gizleniyorsun her gece. Uyurken seyrediyorsun beni. Nereye gidecek olsam, sen bir kara karganın sırtında takip ediyorsun beni. Merak ediyorsun. Kim bu ölümlü, diyorsun. Zaten senin tüm eserlerinin altında aciz bir merak yatar. Acizlik yakışmıyor sana. Bu yüzden gizleniyorsun. Sende varlık ve hiçliğin tüm sırları saklı belki. Sana anlatacaklarım var. Önemli bir sır vereceğim sana; kudretinin erişemeyeceği bir sır. Bu işte bir yanlışlık var. Beni bir Tanrı olarak yarattın. Bir Tanrıyı insan bedenine hapsetmekle cezalandırdın. Milyon yıldır işte bu yeryüzündeyim. Milyon yıldır değişen bir şey yok. Milyon yıl daha yaşamak niye? Sana anlatacaklarım var. Beni kurtarmak zorundasın.

Yakarış” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s